Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
 • Sample-0003.jpg
 • Sample-0004.jpg
 • Sample-0011.jpg
 • Sample-0012.jpg
 • Sample-0016.jpg
 • Sample-0017.jpg
 • Sample-0021.jpg
 • Sample-0023.jpg
 • Sample-0024.jpg
 • Sample-0027.jpg
 • Sample-0030.jpg
 • Sample-0037.jpg
PDF

klasy 1-6

Święto 3 maja

5 maja odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem p. Grzegorza Mroczki. Dzieci poprzebierane w kostiumy z epoki przybliżyły nam w ciekawej inscenizacji okoliczności uchwalenia tego ważnego aktu prawnego. 

Uczniowie recytowali fragmenty „Odprawy posłów greckich”. Pokaz wzbogaciła prezentacja multimedialna. W uroczystości na zaproszenie Siostry Dyrektor wziął udział p.dr Marcin Chorązki z IPN, który wcześniej przybliżał uczniom w grupach wiekowych historię Polski i polskie symbole narodowe oraz ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów. Siostra Dyrektor przekazała podziękowanie p. Chorązkiemu. Na zakończenie rozdano uczniom nagrody za udział w konkursach muzycznych i historycznych.