Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • 20170508_1712321.jpg
  • 20170509_1610331.jpg
PDF

klasa 6

Zielona szkoła - Głuchołazy

8 maja klasa VI wybrała się na wycieczkę do uroczej miejscowości Głuchołazy. Po drodze uczniowie zatrzymali się we Wrocławiu, gdzie odwiedzili zoo, w którym największe wrażenie wywarło Afrykarium. Byli również w muzeum Panorama Racławicka. Podziwiali tam wielkie dzieło ”Bitwę pod Racławicami” namalowane pod kierownictwem Jana Styki i Wojciecha Kossaka . 

W drugim dniu odbyli pieszą wycieczkę na wzgórze „Przednia Kopa”, zwane „Górą Chrobrego”, oraz uczestniczyli w warsztatach drukarskich i tanecznych. W wolnym czasie uczniowie korzystali z wielu atrakcji ośrodka m.in. boisk do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Kolejnego dnia mieli możliwość zagrać w Kin-balla – emocjonującą grę drużynową. Wieczorem zorganizowano ognisko, podczas którego pieczono kiełbaskę i chleb. W ostatni dzień tuż przed wyjazdem uczniowie brali udział w warsztatach o płukaniu złota, po których każdy miał co najmniej kilka gram tego cennego kruszcu. Potem klasa wróciła do Krakowa. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni z wycieczki .

 

Igor Dutkiewicz