• img_0717.jpg
  • img_0739.jpg
  • img_0741.jpg

Krakowski Szlak Bajkoteki

9 października klasa II udała się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej na warsztaty dla dzieci ,,Krakowski Szlak Bajkoteki”. Tematem spotkania była poetycka podróż po Grodzie Kraka śladami poezji autora Bajkoteki, Tadeusza Śliwiaka. Celem projektu było podnoszenie poziomu czytelnictwa - głównie poezji - wśród uczniów krakowskich szkół i pokazanie im, że tekst literacki może stanowić również zaproszenie dla czytelnika do działania i współtworzenia.

Zajęcia prowadziła pani Weronika Śliwiak - koordynatorka projektu (doktorantka literaturoznawstwa na UJ, autorka książek, felietonistka i animatorka kultury, prywatnie córka Tadeusza Śliwiaka). Każde dziecko otrzymało pięknie wydaną kolorową książeczkę ,,Bajkowy szlak Bajkoteki” i wspólnie czytaliśmy wiersze oraz słuchaliśmy ciekawej i pełnej ekspresji ich interpretacji w wykonaniu p. Weroniki. Okazało się, że niektóre wiersze mają rytm krakowiaka i można je śpiewać. Oprócz poznania poezji o tematyce Krakowa, uczniowie mieli wymyślić literacką grę planszową od A do Z – począwszy od zasad, a skończywszy na wyglądzie pionków i samej planszy. Zajęcia były kreatywne i bardzo nam się podobały.

J.Stolarzewicz