Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • pa200280.jpg
  • pa200281.jpg
  • pa200282.jpg
  • pa200284.jpg
  • pa200285.jpg
PDF

klasa 3

„Bezpieczne dzieci”

Konkurs dla uczniów klasy trzeciej „Bezpieczne dzieci” organizowany przez panią Monikę Cybart-Hejzner i pana Jarosława Ozgę na trwałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W tym roku odbyła się dwunasta edycja konkursu. Jego głównym celem jest utrwalanie wiedzy uczniów w zakresie bezpieczeństwa podczas zabaw, wyjść i wycieczek szkolnych, a także w ruchu drogowym. Zadania konkursowe umożliwiły sprawdzenie poziomu wiedzy uczniów z zakresu bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły. 

Pierwszym etapem konkursu były zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Uczniowie wykonywali zadania doskonalące ich orientację i koordynację poprzez zabawy i jazdę na hulajnogach. W drugiej części rywalizowali wykonując różne zadania: krzyżówki, rebusy, zagadki i układanki słowne. Zwycięzcami zostali uczniowie drużyny nr 1: Agnieszka Bigaj, Nina Blecharz, Aleksander Bukalski, Michał Czaja, Teresa Dybiec. Wszystkim uczniom klasy trzeciej dziękujemy za aktywny udział w konkursie i gratulujemy wiedzy na temat bezpieczeństwa.

 

Zdjęcia i opracowanie: Monika Cybart-Hejzner i Jarosław Ozga