Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
PDF

Warsztaty w Muzeum Książąt Czartoryskich

z udziałem uczniów klasy piątej

 

Zapraszamy do lektury relacji z warsztatów napisanych przez uczniów klasy 5

 

 Antonina Bieryt, Anna Orzechowska, Aleksandra Szeliga, Kalina Słowik

"31 października klasa piąta wybrała się do Muzeum Książąt Czartoryskich. Tematem zajęć byli superbohaterowie. Najpierw rozmawialiśmy o ludziach, którzy zrobili coś niezwykłego i o tym, kto może zostać bohaterem. Potem poznawaliśmy historię odważnego Herkulesa, który musiał zmierzyć się z Meduzą i niepokonanego Achillesa. Następnie musieliśmy wypełnić karty z zadaniami. Po warsztatach był czas wolny, podczas którego mogliśmy pooglądać pozostałe eksponaty nagromadzone przez Izabelę Czartoryską. Wycieczka była bardzo udana i bardzo nam się podobała. Zdobyliśmy wiele nowych informacji."

 

Paweł Włoch, Filip Środa oraz Adam Romaniako wizycie w Muzeum Książąt Czartoryskich napisali tak: Bardzo nam się podobało, ponieważ Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała i było tam wiele pięknych eksponatów np. zbroja husarza i ciekawe obrazy. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o bohaterach i eksponatach. Zachęcamy do odwiedzenia tego  muzeum i zobaczenia eksponatów.

 

Kacper Chrobot, Paweł Hyrja,  Bartosz Sendrowicz,  Ziemek Bojan: " Bardzo  podobało  się nam na wycieczce do Muzeum Książąt Czartoryskich . Mogliśmy oglądać wiele ciekawych eksponatów. Nasze warsztaty również były bardzo ciekawe. Sporo dowiedzieliśmy się o starożytnych superbohaterach. Przyda nam się to w przyszłości. Wiemy jakie cechy posiada współczesny bohater, czym się charakteryzuje i jak nim być. Wycieczka ogólnie była super. Mamy nadzieję , że będzie więcej takich wycieczek."

 

Dominika Gębiś, Hania Wolanin, Damian Rogalski, Karol Tuszyński, Piotr Tondos:

"W dniu  31 października 2017 byliśmy całą klasą w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Podczas zajęć w muzeum zostaliśmy podzieleni na  5 grup. Dostaliśmy karty pracy do wypełnienia . Omawialiśmy czasy starożytne oraz mitologię grecką i rzymską. Zajęcia te były interesujące i dzięki nim mogliśmy poznać bardzo dawne czasy i naszą erę."

 

 Pyra Alicja Kowalska, Natalia Niemczewska, Gabrysia Grabczyńska, Maja:  

 "W dniu 31.10 byliśmy na klasowej wycieczce w Muzeum Książąt Czartoryskich na warsztatach pt." W świecie superbohaterów". Rozmawialiśmy o największych bohaterach  mitologii greckiej. Mogliśmy też zobaczyć, obrazy, rzeźby i malowidła na talerzach. Wycieczka bardzo nam się podobała, a szczególnie ciekawe opowiadała nam Pani przewodnik. Z chęcią odwiedzilibyśmy  muzeum po raz drugi."