Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • img_1148.jpg
  • img_1153.jpg
  • img_1162.jpg
  • img_1164.jpg
  • img_1173.jpg
  • img_1181.jpg
  • img_1183.jpg
PDF

klasa 2

,,Jak wejść do aparatu? Zabawy z fotografią”

20 marca klasa II była w Artetece na zajęciach ,,Jak wejść do aparatu? Zabawy z fotografią”. Na początku zajęć dzieci zapoznały się z zasobami Arteteki. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia drukarki 3D i efektów drukowania w tej technologii. 

Następnie warsztaty przybliżyły dzieciom magiczny świat robienia zdjęć. Podczas prezentacji multimedialnej poznały one początki sztuki fotograficznej, dowiedziały się, kiedy powstał pierwszy aparat fotograficzny i co to właściwie jest zdjęcie. Poznały typy fotografii i kilka najważniejszych zasad robienia zdjęć. Za pomocą zabawy z pudełkiem kartonowym zobaczyły, jak można zamienić zwykły pokój we wnętrze aparatu. Na zakończenie przy komputerach za pomocą specjalnego programu wcieliły się w rolę fotografa i wykonywały sobie zdjęcia z zastosowaniem różnych efektów specjalnych. Zajęcia wiele nas nauczyły, ale przede wszystkim dzieci dobrze się bawiły za pomocą aplikacji do robienia zdjęć na komputerze.

 

J. Stolarzewicz