Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
 • cam01528.jpg
 • cam01529.jpg
 • cam01530.jpg
 • cam01533.jpg
 • cam01534.jpg
 • cam01537.jpg
 • cam01540.jpg
 • cam01546.jpg
 • cam01550.jpg
PDF

klasa 2

Konstytucja 3 Maja

W piątek 27 IV pani Ostrowska – mama Antka z naszej klasy, przeprowadziła w klasie II lekcję na temat Konstytucji 3 Maja. Pani przybliżyła nam takie pojęcia, jak: prawo, reguły, regulamin, zasady, kodeks, ustawa, konstytucja – zbiór obowiązków i praw obywateli. 

Następnie przedstawiła nam ważną rolę, którą odegrała w dziejach Polski Konstytucja 3 Maja. Pani pokazała nam egzemplarze Kodeksów Prawa oraz obecnej Konstytucji RP. To właśnie w niej zapisane są przepisy dotyczące naszych symboli narodowych. Wszyscy uczestnicy zajęć kolorowali litery tworzące tematyczne hasło. Następnie Pani Ostrowska założyła togę i opowiedziała nam o swoim zawodzie – praktyce adwokata. Wyjaśniła nam znaczenie poszczególnych kolorów żabotów przy prawniczych togach. Mama Antka miała zielony żabot. Lekcja była bardzo ciekawa i wiele nas nauczyła.

 

J.Stolarzewicz