Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
PDF

CZUPEL, KORONA BESKIDU MAŁEGO - ZDOBYTY :)

W sobotę 6 października 2018 r. o godzinie 5.58 zebraliśmy się na szkolnym parkingu, aby dwoma autokarami wyruszyć na wspólne wędrowanie szlakami Beskidu Małego.

Po dojechaniu na Przełęcz Przegibek prowadzeni przez przewodnika Pana Grzegorza ruszyliśmy niebieskim szlakiem w kierunku schroniska na Magurce. Przy schronisku czekała na nas niespodzianka. Rozpoczęły się przygotowania do "Jesiennych biegów na Magurce". Podejmując odważnie wyzwanie nasi reprezentanci w górskich butachruszyli dzielnie do biegu. Siła, kondycja i odwaga połączona z dopingiem Rodziców i Nieba zaowocowała czterema medalami i uściskami wójta.

Po sportowych emocjach podjęliśmy dalszą wędrówkę w kierunku Czupla, który należy do szczytów określanych KORONĄ GÓR. Po godzinnej wspinaczce i zachwycie pięknymi widokami cała nasza 102 osobowa grupa ZDOBYŁA CZUPEL 933 m n.p.m.

Schodzenie okazało się bardziej wymagające niż wchodzenie, ale zachwyt nad Jeziorem Międzybrodzkim ukoił ból naszych nóg.

Dziękujemy Bogu za ten szczególny czas, słońce i wspólne wędrowanie.