Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
PDF

klasa 3

Klasa III w Sukiennicach

4 października uczniowie klasy III udali się do oddziału Muzeum Narodowego w Sukiennicach na warsztaty ,,Przygody ze sztuką - pierwsza wizyta w muzeum”.

Zajęcia rozpoczęliśmy w sali portretowej, gdzie poznaliśmy pojęcia: kustosz, wernisaż, eksponat, konserwator. Oglądaliśmy obrazy Jana Matejki ,,Hołd Pruski", ,,Kościuszko pod Racławicami". Poznaliśmy początki galerii - obraz ,,Pochodnie Nerona" Siemiradzkiego. Porównaliśmy dawny wygląd sal muzealnych pokazany nam na pocztówkach z wyglądem obecnym. Oglądaliśmy pejzaże Chełmońskiego, zaobserwowaliśmy zjawisko złudzenia optycznego na przykładzie obrazu ,,Czwórka" i poznaliśmy malarstwo animalistyczne. Na zakończenie rysowaliśmy padający deszcz z zachowaniem cech indywidualizmu.