Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
PDF

klasy 1-3

Spotkanie z autorką książki „Baśka Murmańska”

Przygotowując się do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, klasy I-III uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez p. Magdalenę Kędzierską-Zaporowską, autorkę książki „Baśka Murmańska”.

Podczas warsztatów autorka  czytała dzieciom fragmenty opowiadania o niedźwiedzicy, której rękę podał sam marszałek Józef Piłsudski, a także opowiadała o tym, skąd wziął się pomysł napisania książki i jak wyglądały kolejne etapy jej powstawania.

Uczniowie dowiedzieli się również na czym polega praca redaktora, ilustratora, czym jest korekta oraz czym różni się druk offsetowy od cyfrowego. Podczas spotkania uczniowie mili możliwość samodzielnego zaprojektowania własnej książki z okazji stulecia polskiej niepodległości, korzystając z przygotowanych przez autorkę materiałów.

Spotkanie to było wspaniałą lekcją historii, podczas której dzieci mogły porozmawiać o polskich dziejach, latach zaborów i odzyskania niepodległości oraz poznać atrakcyjną i wartościową książkę dla najmłodszych.