Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
PDF

klasa 3

Konkurs „Bezpieczne dzieci”

W ramach profilaktyki oraz bezpieczeństwa w I półroczu zorganizowany został dla uczniów klasy trzeciej szkolny konkurs „Bezpieczne dzieci”.

Organizatorami konkursu byli pani Monika Cybart-Hejzner i pan Jarosław Ozga. Konkurs na trwałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W tym roku odbyła się jego trzynasta edycja. Głównym celem konkursu było utrwalanie wiedzy uczniów w zakresie bezpieczeństwa podczas zabaw, wyjść i wycieczek szkolnych, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadania konkursowe umożliwiły sprawdzenie poziomu wiedzy uczniów z zakresu bezpiecznego poruszania się w drodze do i ze szkoły, bezpiecznego poruszania się w czasie szkolnych wycieczek oraz zabaw poza szkołą. Pierwszym etapem konkursu były zajęcia ruchowe. Uczniowie podzieleni na drużyny wykonywali zadania doskonalące ich orientację i koordynację poprzez zabawy i jazdę na hulajnogach. Zabawy odbywały się w dwóch konkurencjach: jazdy po prostej i jazdy slalomem na czas. W tych samych zespołach uczniowie przystąpili do drugiej części, w której rywalizowali wykonując różne zadania: krzyżówki, rebusy, zagadki i układanki słowne o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwycięzcami zostali uczniowie drużyny w składzie: Antonina Matyas, Helena Chrobot, Filip Mazur, Radosław Mazgaj i Mikołaj Pawłowski. Wszystkim uczniom klasy trzeciej dziękujemy za aktywny udział w konkursie i gratulujemy wiedzy na temat bezpieczeństwa.

Zdjęcia i opracowanie: Monika Cybart-Hejzner i Jarosław Ozga