Szkoła Podstawowa nr 45 Sióstr Pijarek w Krakowie

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
PDF

klasy 4-8

Konkurs „Mistrzowie nauk przyrodniczych”

W I półroczu odbył się w naszej szkole konkurs „Mistrzowie nauk przyrodniczych”.

Organizatorami konkursu byli pani Anna Pedrycz i pan Jarosław Ozga. Konkurs przeznaczony był dla uczniów z klas IV-VIII. Głównym celem konkursu było stworzenie szkolnej galerii portretów wybitnych naukowców z dziedziny biologii, chemii i fizyki. Portrety lub karykatury wybranych naukowców musiały być wykonane dowolną techniką rysunkowo-graficzną. Uczniowie przy wyborze naukowca mieli również okazję zapoznać się z jego osiągnięciami i biografią. Spośród zgłoszonych do konkursu prac organizatorzy wyłonili trzy zwyciężczynie. Laureatkami zostały: Maja Pyra, uczennica klasy VI, Emilia Romaniak, uczennica klasy VII oraz Julia Kulig, uczennica klasy VIII. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatkom gratulujemy. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Opracowanie i zdjęcie: p. Anna Pedrycz i p. Jarosław Ozga